3x800m Débutants masc. DMM Gruppe 1
Ergebnisliste
03.10.2020 13:30Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CSL 1
BEISSEL, Antoine (2009); STRAUB RODRIGUEZ, Daniel (2009); GOLDSCHMIDT, Ben (2009);
LUX
8:22,0*
1.317
1./I
2
CAEG 1
GOERGEN, Tim (2009); PESCH, Julien (2009); PURAYE, Mil (2009);
LUX
8:37,9*
1.255
2./I
3
FOLA 1
WILMES, Yves (2009); WAMPACH, Henri Jude (2010); HUSTING, Oscar (2009);
LUX
8:42,4*
1.239
3./I
4
CSL 2
KUPTSOV, Vladislav (2009); GOEBEL, Anthony (2009); KAYSER, Leo (2009);
LUX
8:43,1*
1.236
1./II
5
CELTIC 1
SCHOEBEN, Guillaume (2010); HEMMEN, Tun (2009); LONGO, Ilan (2009);
LUX
8:46,2*
1.225
4./I
6
CELTIC 2
STEINER, Tim (2010); ZIGRAND, Jonathan (2009); STEINER, Jan (2010);
LUX
8:56,2*
1.190
2./II
7
CAEG 2
GIWER, Joris (2010); MOOG, Paul (2010); STEFANETTI, Nick (2010);
LUX
9:03,3*
1.165
3./II
8
CAD 2
DE MENEZES CARVALHO, Gabriel (2010); KLEIN SCHLENTZ, Bastien (2009); KRECKÉ, Mex (2009);
LUX
9:07,8*
1./III
9
CSL 3
REY PANIAGUA, Manuel (2009); HERR, Frédéric (2010); TROMANS PALOMINO, Daniel (2009);
LUX
9:20,8*
1.108
4./II
10
CAD 3
KALMES, Thierry (2009); MULRENNAN, Paul (2010); KIRSCH ADOMATIS, Jan Niclas Josy (2010);
LUX
9:42,3*
1.042
5./II
11
CAD 1
O'CONNELL, Joseph (2010); HULTEN, Dan (2009); FOLSCHEID, Colin (2010);
LUX
10:08,3*
2./III
12
CSL 4
AZEVEDO DAGUENET, Andy (2010); NIEDERCORN, Gaspard (2010); D'ALIMONTE, Edgar (2010);
LUX
10:16,8*
946
3./III
13
CAEG 3
WEBER, Tun (2010); CORREIA HUGHES, Aidan (2010); SCHILLING, Pierre Antoine (2010);
LUX
10:21,3*
934
4./III
14
CSL 5
VERNARDOS, Vasileios (2010); LUDZACK, Dean (2010); OBERWEIS, Steve (2009);
LUX
10:53,1*
856
5./III
15
CELTIC 3
URWALD, Arno (2009); EECKHAUT, Luca (2010); LOSCH, Julien (2010);
LUX
11:25,8*
783
6./III
13:30 Finallauf 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CSL 1
BEISSEL, Antoine (2009); STRAUB RODRIGUEZ, Daniel (2009); GOLDSCHMIDT, Ben (2009);
LUX
8:22,0*
1.317
2
CAEG 1
GOERGEN, Tim (2009); PESCH, Julien (2009); PURAYE, Mil (2009);
LUX
8:37,9*
1.255
3
FOLA 1
WILMES, Yves (2009); WAMPACH, Henri Jude (2010); HUSTING, Oscar (2009);
LUX
8:42,4*
1.239
4
CELTIC 1
SCHOEBEN, Guillaume (2010); HEMMEN, Tun (2009); LONGO, Ilan (2009);
LUX
8:46,2*
1.225
13:32 Finallauf 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CSL 2
KUPTSOV, Vladislav (2009); GOEBEL, Anthony (2009); KAYSER, Leo (2009);
LUX
8:43,1*
1.236
2
CELTIC 2
STEINER, Tim (2010); ZIGRAND, Jonathan (2009); STEINER, Jan (2010);
LUX
8:56,2*
1.190
3
CAEG 2
GIWER, Joris (2010); MOOG, Paul (2010); STEFANETTI, Nick (2010);
LUX
9:03,3*
1.165
4
CSL 3
REY PANIAGUA, Manuel (2009); HERR, Frédéric (2010); TROMANS PALOMINO, Daniel (2009);
LUX
9:20,8*
1.108
5
CAD 3
KALMES, Thierry (2009); MULRENNAN, Paul (2010); KIRSCH ADOMATIS, Jan Niclas Josy (2010);
LUX
9:42,3*
1.042
13:34 Finallauf 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CAD 2
DE MENEZES CARVALHO, Gabriel (2010); KLEIN SCHLENTZ, Bastien (2009); KRECKÉ, Mex (2009);
LUX
9:07,8*
2
CAD 1
O'CONNELL, Joseph (2010); HULTEN, Dan (2009); FOLSCHEID, Colin (2010);
LUX
10:08,3*
3
CSL 4
AZEVEDO DAGUENET, Andy (2010); NIEDERCORN, Gaspard (2010); D'ALIMONTE, Edgar (2010);
LUX
10:16,8*
946
4
CAEG 3
WEBER, Tun (2010); CORREIA HUGHES, Aidan (2010); SCHILLING, Pierre Antoine (2010);
LUX
10:21,3*
934
5
CSL 5
VERNARDOS, Vasileios (2010); LUDZACK, Dean (2010); OBERWEIS, Steve (2009);
LUX
10:53,1*
856
6
CELTIC 3
URWALD, Arno (2009); EECKHAUT, Luca (2010); LOSCH, Julien (2010);
LUX
11:25,8*
783