4x50m Scolaires masc. DMM Gruppe 1
Ergebnisliste
03.10.2020 15:15Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CSL 1
CHATEAU-DUCOS, Karel (2007); GOEBEL, Bob (2007); HELMINGER, Shaheen (2007); DELARUE, Noa (2007);
LUX
27,5*
991
1./I
2
CAEG 1
REDING, Filip (2007); FERREIRA GRAÇA, Yann (2008); PETERS, Louis (2007); CORREIA HUGHES, Morgan (2007);
LUX
28,5*
1.003
2./I
3
CELTIC 1
GOEDERT, Charel (2007); ARCARO DUPONT, Noa (2008); LEY, Jamie (2007); JOLY, Till (2008);
LUX
29,3*
863
3./I
4
CSL 2
WALRY, Anthony (2007); CAPOLUNGO, Noa (2007); KROMBACH, Alexandre (2008); SIMON-BRUTEL, Lucas (2007);
LUX
30,1*
812
4./I
4
CAB 1
KAELL, Jim (2008); KRÖGER, Paul Lethabo (2008); WALLIG, Mika (2007); WILMES, Mathis (2007);
LUX
30,1*
1./II
6
FOLA 1
KASS, Emil (2008); DI PENTIMA, Matteo (2007); PASSERI, Nick (2007); HEUSBOURG, Dwayne (2007);
LUX
30,7*
775
5./I
7
CELTIC 2
GODWIN, Zion Solomon (2008); GREGOR, Niklas (2008); PECHON, Damien (2008); LIIGA, Fabrice (2008);
LUX
31,1*
751
2./II
8
CSL 3
CARA, Vladimir (2007); VERNARDOS, Panagiotis (2008); KESSELER, Frédéric (2008); MOREAU, Matis (2008);
LUX
31,2*
745
3./II
9
CAEG 2
HEYART, Tom (2007); KOHN, Mathieu (2008); MISCHEL, Immanuel (2008); KREMER, Pit (2008);
LUX
31,4*
733
4./II
10
CSL 4
DALLE, Victor (2007); NIEDERCORN, Octave (2008); WEILER, Théid (2007); UHRES, Chris (2007);
LUX
31,5*
727
5./II
11
CELTIC 3
LAMY, Cédric (2008); WALD, Nic (2008); SCHMIT, Colin (2007); HOLTZ, Luca (2007);
LUX
32,4*
677
6./II
15:15 Finallauf 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CSL 1
CHATEAU-DUCOS, Karel (2007); GOEBEL, Bob (2007); HELMINGER, Shaheen (2007); DELARUE, Noa (2007);
LUX
27,5*
991
2
CAEG 1
REDING, Filip (2007); FERREIRA GRAÇA, Yann (2008); PETERS, Louis (2007); CORREIA HUGHES, Morgan (2007);
LUX
28,5*
1.003
3
CELTIC 1
GOEDERT, Charel (2007); ARCARO DUPONT, Noa (2008); LEY, Jamie (2007); JOLY, Till (2008);
LUX
29,3*
863
4
CSL 2
WALRY, Anthony (2007); CAPOLUNGO, Noa (2007); KROMBACH, Alexandre (2008); SIMON-BRUTEL, Lucas (2007);
LUX
30,1*
812
5
FOLA 1
KASS, Emil (2008); DI PENTIMA, Matteo (2007); PASSERI, Nick (2007); HEUSBOURG, Dwayne (2007);
LUX
30,7*
775
15:17 Finallauf 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Punkte
Info
1
CAB 1
KAELL, Jim (2008); KRÖGER, Paul Lethabo (2008); WALLIG, Mika (2007); WILMES, Mathis (2007);
LUX
30,1*
2
CELTIC 2
GODWIN, Zion Solomon (2008); GREGOR, Niklas (2008); PECHON, Damien (2008); LIIGA, Fabrice (2008);
LUX
31,1*
751
3
CSL 3
CARA, Vladimir (2007); VERNARDOS, Panagiotis (2008); KESSELER, Frédéric (2008); MOREAU, Matis (2008);
LUX
31,2*
745
4
CAEG 2
HEYART, Tom (2007); KOHN, Mathieu (2008); MISCHEL, Immanuel (2008); KREMER, Pit (2008);
LUX
31,4*
733
5
CSL 4
DALLE, Victor (2007); NIEDERCORN, Octave (2008); WEILER, Théid (2007); UHRES, Chris (2007);
LUX
31,5*
727
6
CELTIC 3
LAMY, Cédric (2008); WALD, Nic (2008); SCHMIT, Colin (2007); HOLTZ, Luca (2007);
LUX
32,4*
677